Kumbağ satılık arsa

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı bir belde olan Kumbağ bir dönemin gözde turizm merkezlerinden birisiydi. O dönemde  ‘Trakya’nın Bodrum’u olarak ünlenen Kumbağ, yerli ve yabancı turistlerin gözdesiydi. Sokaklarında ve plajlarında Alman, İngiliz, Fransız ve İtalyan turistleri gördüğünüz bu güzel belde zaman içinde cazibesini yitirdi. Bölgedeki turizm tesislerinin yabancı turistlerin ihtiyaçlarını karşılayamaması, yeni ve nitelikli tesislerin açılmaması ve bölgenin daha çok yazlık sahipleri tarafından tercih edilmesi Kumbağ’ın turizm potansiyelini olumsuz yönde etkiledi.

Yeşil ve mavinin bir arada olduğu Kumbağ, turizm açısından cazibesini yitirmiş olsa da gayrimenkul yatırımcılarının radarından hiçbir zaman çıkmadı. Son 5 yılda bölgeye yazlık daire ve arsa almak için çok sayıda yatırımcı geldi. Özellikle pandemi döneminde bölgeye olan ilgi daha da arttı. Yerleşik nüfusu 2000 civarında olan ancak yaz mevsiminde yazlıkçıların dönüşü ve yerli turistlerin ilgisiyle nüfusu bir anda 150,000 bine fırlayan Kumbağ, şimdilerde yeniden o ihtişamlı günlerine dönmeye hazırlanıyor.

 

Kumbağ satılık arsa fiyatları

Kumbağ’da satılık arsa fiyatları son 5 yılda %150 gibi Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde bir artış kaydetti. Arsa almak isteyen yatırımcıların ilgisi özellikle pandemi döneminde ciddi manada arttı. Kumbağ’ın İstanbul’a sadece 1 saatlik mesafede olması ve evden çalışmanın yaygınlaşması arsa, müstakil ev ve villa almak isteyen tasarruf sahiplerini bölgeye çekti.

Tüm bunlara ilaveten Kumbağ’ın yıllar süren bir bekleyişin ardından doğalgaza kavuşması ev sahibi olmak isteyenleri beldeye yerleşme konusunda cesaretlendirdi. Arsa yatırımcıları müstakil ev ve apartman yapmak için bölgeyi tercih ederken, bazı yatırımcılar da hobi bahçesi ve organik tarım yapmak için bölgeden arazi alıyor. 

Kumbağ satılık müstakil ev

Bir dönem yazlıkçıların gözdesi olarak ünlenen Kumbağ, şimdilerde müstakil ev arayan büyükşehir yorgunu yatırımcıların radarına girmiş durumda. Kumbağ’da satılık müstakil ev sahibi olmak isteyen yatırımcıların ilgisi bölgedeki emlak fiyatlarını da yukarıya taşıyor. Kumbağ’da satılık müstakil evlerin fiyatları 800,000 liradan başlarken, satılık daireler 200,000 liradan alıcı buluyor.