Merkez Bankası tarafından açıklanan ‘Konut Fiyat Endeksi’ verilerine göre Tekirdağ’da konut fiyatları son 1 yıl içinde yüzde 25 artış kaydetti.

Eylül 2020- Eylül 2021 tarihleri arasında yaşanan artış sonrasında şehirdeki yeni evlerin metrekare fiyatı 5000 lira ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

Merkez Bankası verilerine dikkatli bir şekilde bakıldığında Tekirdağ’daki konut fiyatlarının 2019 yılından itibaren uçuşa geçtiği görülüyor.

Basit bir dille anlatmak gerekirse, o dönemde 100 TL olan metrekare fiyatları sadece 2 yıl içinde 160 liraya fırladı. Yani Tekirdağ’dan konut alan yatırımcılar 2 sene gibi kısa bir süre zaman dilimi içinde yüzde 60’lık bir getiri sağlamış durumda…

Tekirdağ satılık müstakil ev

Pandemi döneminde büyükşehirlerde yaşayan insanların müstakil ev ve villa arayışına girmesi Tekirdağ’da konut ve arsa fiyatlarının hızla yükselmesine neden oldu. Arama motoru Google tarafından hazırlanan raporlar da bunu teyid ediyor.

Tekirdağ müstakil arsa, Tekirdağ satılık müstakil ev, Tekirdağ satılık villa, Tekirdağ kiralık daire aramaları 2020 yılından itibaren hız kazandı.

Bunun sonucunda da İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerden Tekirdağ’a ciddi bir insan göçü yaşandı. İyi eğitimli, kariyerli ve varlık sahibi insanların Tekirdağ’a taşınması şehrin ekonomik ve kültürel hayatını canlandırırken, emlak piyasasını da canlandırdı.

Tekirdağ’da arsa almak isteyen yatırımcılar için fırsat kapısı hâlâ açık.

Siz de karliarsa.com adresini ziyaret edin hem güncel fırsatlardan haberdar olun hem de uzman satış ekibimizle görüşerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürün…

Hâlâ fırsat varken Tekirdağ’a gelin, inanın asla pişman olmayacaksınız…