Tekirdağ’ın merkez ilçesi olan Süleymanpaşa 200 bini aşan nüfusuyla Çorlu’dan sonra ikinci büyük ilçe konumunda. Mavi ve yeşilin buluştuğu bu güzel ilçe, Marmara Ereğli’sinin ardından Trakya’nın en büyük limanlarına ev sahipliği yapıyor. C Port ve Asya Port limanları Tekirdağ’ı dünya ticaretinin kalbine bağlıyor. Burada oluşan iş olanakları da insanları Süleymanpaşa’ya çekiyor. Namık Üniversitesi’nin ana kampüsünün de bulunduğu ilçe öğrenciler arasında da büyük ilgi görüyor.

‘Trakya’nın Bodrum’u olarak adlandırılan Kumbağ da Süleymanpaşa sınırları içinde kalıyor. Geniş kumsalı, plajları ve nitelikli turizm tesisleriyle uzun yıllardır yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelen Kumbağ, bu özelliğiyle Süleymanpaşa’yı önemli bir cazibe merkezi haline getiriyor. İlçe sınırları içinde kalan bir diğer önemli lokasyon da Uçmakdere Bölgesi… Trakya’da yamaç paraşütü yapılan tek yer olan Uçmakdere, aynı zamanda ekstrem sporların büyük ilgi gördüğü tesisleriyle biliniyor.

Süleymanpaşa’da son dönemde özellikle villa ve siteler büyük ilgi görüyor. Yeni yapılan konutların büyük bölümü de müstakil yaşama uygun villalar ve geniş bahçeli sitelerden oluşuyor. Bölgedeki evlerin büyük bir bölümü 2010 yılından sonra inşa edilmiş durumda. Dolayısıyla Süleymanpaşa’daki konut ve işyerlerinin çok büyük bir bölümü deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş vaziyette.

Tüm bu gelişmeler Süleymanpaşa’daki emlak fiyatlarını her gün yukarıya taşıyor. Bölgedeki emlak fiyatları son 5 yılda yüzde 100’ün üzerinde arttı ve enflasyonun oldukça üzerinde bir getiri sağladı.